Leto je už na konci, ale to neznamená, že jeseň nám nedáva priestor pre zmeny. Dnes si povieme načo sa máte pripraviť keď sa chystáte odfarbiť na blond.

Povedzme to rovno: Aké ťažké je, aby brunetka bola úplne blond? Koľko času môžete očakávať, že presedíte pred zrkadlom?

Realisticky, ísť od brunetky k plnej blondíne môže byť celkom zložité! Skutočne záleží na tom, či začíname s vašimi prirodzenými panenskými vlasmi alebo či začíname s predtým sfarbenými vlasmi (čo robí tento proces oveľa ťažším).
Všeobecne ho neodporúčame pri jednej návšteve salónu – radšej rozdeľte návštevy, aby vaše vlasy postupne zosvetlili, aby sa znížilo množstvo poškodenia. Keby ste to mali urobiť v jednej relácii, mohlo by to byť pre ne nebezpečné

Aký vplyv má zmena na kvalitu vašich vlasov?

Keď sa  tmavovláska zmení na blondínu, štruktúra vašich vlasov sa zvyčajne úplne zmení. Pri zosvetľovaní vlasov otvárate kutikulu a odstraňujete melanín (prírodný pigment na vlasy), čo vedie k rozšíreniu kutikuly, ktorá dodáva pocit „jemnejšej“ chĺpky.
Čím viac ich zosvetlíte, tým viac rozbíjate a odstraňujete pigmenty, ktoré čoskoro odhalia kôru, čo je situácia, keď zažívame rozbité a rozštiepené konce. Celkovo sa teda kvalita vlasov postupne znižuje.

Starostlivosť o vlasy

Byť plnou blondínkou vyžaduje veľa starostlivosti. Odporúča sa odfarbovať sa každých 6 až 8 týždňov, aby sa udržala farba vašich vlasov, ako aj strihanie a ošetrenie rozdelených končekov. Na vrchole návštev salónu je nevyhnutný dobrý režim domácej starostlivosti! Získanie profesionálnych výrobkov v salóne pomôže udržať zdravie / farbu vlasov a poskytne vám dlhodobejšie výsledky.

Byť blondínkou je práca na plný úväzok. A je to tiež drahé.

 

Čo sa stane, keď skončíte s blondínkou a chcete sa vrátiť k tomu, aby ste boli bruneta?

Akonáhle ste nespokojná s blondínkou, ísť do brunetky je oveľa jednoduchšie! Pri vašej návšteve salónu vlasy spravidla naplnia odstránenými pigmentami z vašich predchádzajúcich zosvetľovacích sedení a potom získajú požadovaný požadovaný odtieň.

Pretože proces zosvetľovania vlasov je tak škodlivý pre vlasový driek, vlasy majú tendenciu byť celkom porézne, čo znamená, že vlasy sú plné veľa malých otvorov.

 

Výsledkom je, že pri nanášaní farby na porézne vlasy má tendenciu chytiť sa naozaj rýchlo, ale tiež sa rýchlo uvoľňuje. Spravidla trvá niekoľko farebných nanášaní, aby sa udržala tmavšia farba.