Vaše prvé bývanie a nedostatok peňazí?

Dospeli ste do štádia, kedy sa vám konečne podarilo vyletieť z hniezda a chcete sa postaviť na svoje nohy. Problémom však častokrát bývajú financie. Väčšinu vašich úspor ste dali na byt a už vám nič neostalo na jeho zariadenie? V tomto prípade je dôležité urobiť prioritizáciu.

Musíte si určiť , čo je na bývanie nevyhnutné a definovať, čo je len doplnok bez ktorého zopár mesiacov ešte vydržíte. Pri kúpe holo bytu je prioritizácia nevyhnutná. Musíte si kúpiť podlahy, zárubne, dvere, obkladačky, kuchyňu, záchod atď.  Keď sa vám ešte hlava nezakrútila, tak sa vám zakrúti pri pohľade na váš účet. Nezúfajte však. Všetko dobre dopadne a váš byt bude tip top.

Hlavnou zásadou pri zariaďovaní bytu je, aby ste sa nedali poblázniť pri akciách alebo neurobili len „provizórne“ zariadenie. Provizórne zariadenie vás bude stáť len peniaze a po 5 rokoch budete tam, kde ste teraz, len o pár stoviek eur ľahší. Základom pri zariaďovaní bytu je zabezpečiť základné fyziologické potreby.

Toaleta, kúpeľná, kuchyňa a posteľ sú nutnosťou. Kúpa lacných podláh z letákov za pár centov vám vydržia niekoľko rokov, ale príchodom detí hneď pocítite hnev, keď vám obyčajnou stoličkou urobia škrabance alebo diery. Podlaha musí niečo vydržať, tak nevyberajte tú najlacnejšiu. Dajte si poradiť od odborníkov. Pri výbere podlahy je dôležitý materiál a jeho hrúbka.

Kúpeľňa je veľmi špecifickým priestorom, ktorý si každý predstavuje pod svojom. Pri holo bytoch je dôležité dopredu si zadefinovať štýl, využitie priestoru a materiály. Kúpeľňu je výhodné robiť vtedy, keď nikto v byte nebýva, tak si nekomplikujme život a určite si ju zvoľte ako prioritu číslo jedna. Kvalitné spracovaná kúpeľňa vydrží aj 20 rokov.

Top prioritou v novom byte je určite kuchyňa. Bez kuchyne v byte ani nežijete. Väčšina ľudí si kuchyňu kupuje v hypermarketoch a vyberá si ju ako provizórne riešenie. Pamätajte však na to, že keď si kvalitnú kuchyňu nemôžte dovoliť kým ste slobodní, tak keď už budete mať deti si ju nedovolíte ani toľko. Vyberte si kvalitné materiály, odolajte vychytávkam a nebudete ľutovať.

Kúpa vankúšikov, sošiek, nábytku je až druhoradé. Stavte na kvalitné materiály a vyberte len to čo potrebuje, zvyšok čas prinesie.