Prišla jeseň, jedno z najkrajších a zároveň najpochmúrnejších ročných období. Dolieha na nás únava a vplyvy sychravého počasia. Chytá nás beznádej a zúfalstvo, lebo deň čo deň sa naše dni skracujú a tak pobyt v práci sa presúva zo svetla do tmy.

Počasie je plné paradoxov. Ráno teplomer ukazuje mínus dva stupne a okolo obeda nám slniečko svieti a hreje 18 stupňami. Obliekanie do práce nejednej žienke vytvára vrásky na čele pri pohľade do vášho šatníka. Dôležité je obliecť sa teplo, ale čo keď nechceme byť šedé myši v hrubých a nezaujímavých svetroch?

Riešenie je jednoduché. Dôležité je mať niekoľko jednoduchých must-have kúskov, ktoré pomocou jednoduchého zladenia vytvoria dokonalý outfit do každého počasia.

Jedným z nich je určite trenčkot, ktorý má v šatníku každá správna nákupná maniačka. Základom trenčkotu je univerzálna alebo výnimočná farba. Ak ste ten typ ženy, ktorá chce zaujať tým čo má pod kabátom, tak určite odporúčame trenčkot v prírodných farbách, ako je hnedá, čierna, sivá.

Ak ste dáma, ktorá miluje byť stredobodom pozornosti a to aj v škaredom počasí, tak určite voľte trenčkot v živej a energickej farbe. Obľúbenou farbou tejto jesene je určite škoricová, smaragdová a horčicová farba. Dôležité je však nezabudnúť na fakt, že ak volíme trenčkot v živej farbe, tak naše oblečenie pod kabátom musí byť jednoduchšie a nevýraznejšie.

Ďalším must-have kúskom je určite nátelník v základných farbách, ako je biela, čierna a béžová. Dobre sediaci nátelník môžete využiť pod vkusným sakom, košeľou alebo vestičkou. Nátelník môžete oživiť aj vzorovaným kimonom, kardigánom alebo šperkom.

Sukňa v rôznych prevedeniach, ako je koža, semiš alebo plis dokáže oživiť každý jesenný outfit.

Základom je zvoliť vhodný materiál, ktorý nám nebude pridávať zbytočné kilečká a ochráni nás pred chladom. Ľahké materiály v tomto ročnom období spôsobia len zdravotné problémy a nevyzerajú dobre. Jesenná sukňa je pevnejšia, teplejšia a chráni vás pred vetrom a chladom.

Kombináciou jednoduchých kúskov môžete vyčariť dokonalý outfit do každého počasia. Veľa šťastia pri nakupovaní!