Zima môže byť pre športovcov ťažkým obdobím. Je ťažké byť motivovaný, keď je zima, a búrka môže spôsobiť, že chodníky a cesty budú nepriechodné. Navyše, zjazdové lyžovanie a snowboarding môžu byť niekedy drahé a nepohodlné.

Nie je však ospravedlnením zostať doma celú sezónu. Ak ste ochotní byť kreatívny, môže vám sneh a ľad skutočne spríjemniť vaše cvičenie. Zimné športy  vás budú držať vonku a vo forme, až kým sa všetok sneh nakoniec neroztopí.

Fat bike

Tučné bicykle – fat biky, ktoré majú veľké vidlice a obrovské pneumatiky na sneh, boli vynájdené tak, aby mohli obyvatelia Aljašky dochádzať na bicykli. V posledných rokoch sa však zimná cyklistika stala oveľa rekreačnejšou. Tučné bicykle sa stali mimoriadne populárnymi, kde terén nie je príliš vhodný na lyžovanie. Namiesto toho sa valivé chodníky a zamrznuté jazerá príjemne hodia na zimnú cyklistiku s týmito bicyklami. Požičovne fat bikov sa objavujú v lyžiarskych mestách čoraz častejšie.

Biatlon

Zimné olympijské hry nám každé štyri roky pripomínajú, aké zábavné je kombinovať bežecké lyžovanie s strelnými zbraňami. Konkurenčný biatlon pozostáva z lyžiarskej trasy rozdelenej streleckými nábojmi. Športovci strieľajú tak zo stojacej, ako aj zo sklonenej polohy. Najťažšia časť je relaxácia a zníženie srdcovej frekvencie po lyžovaní, takže môžete presne strieľať. Skontrolujte svoje štátne alebo miestne združenie biatlon a nájdite miesta, na ktorých sa môžete zúčastniť. Objavte v sebe novú Nasťu Kuzminovú 🙂

Lyžovanie na bežkách

Severské lyžovanie má dva rôzne štýly: klasický a skate. Klasika je pravdepodobne to, čo si myslíte, keď uvažujete o bežeckom lyžovaní; jemná túra po ceste lesom. Lyžovanie na korčuliach, ktoré je takmer podobné zimnému korčuľovaniu ako lyžovaniu, sa uskutočňuje na široko upravovaných trasách a je skôr zabijáckym cvičením ako prírodnou prechádzkou. Rovnako ako pri korčuľovaní prenášate hmotnosť z jednej lyže na druhú, takže šport vyžaduje rovnováhu, zručnosti a kardio výkon. V severných oblastiach, kde je zvykom, že mestá upravujú svoje chodníky v zime, by nemalo byť ťažké nájsť vhodný terén na športovanie.